لوازم شکار

لوازم شکار شامل تعداد زیادی وسیله می شود که معمولا شکارچیان حرفه ای و همینطور شکارچی های آماتور با خود به طبیعت می برند. شاید مهم ترین وسیله شکار اسلحه ای است که می خواهید با آن شکار کنید. نوع و مدل اسلحه به حیوانی بر می گردد که می خواهید شکار کنید. اگر به شکار حیوانات سبک مانند سنجاب یا خرگوش می روید که تله های ساده نیز کافیست ولی برای حیوانات بزرگتر نیاز به تفنگ خواهید داشت. در ادامه به لوازم شکار مورد نیاز در یک سفر خوب اشاره خواهیم کرد.


لوازم شکار

آشنایی با شکار

در قوانین کشور ما ایران حمل دو تا سه اسلحه شکاری برحسب نوع دین، برای هر نفر بلامانع اعلام‌شده است.(در مورد اقلیت‌های مذهبی حمل اسلحه شکاری ساچمه‌ای جهت شکار خرگوش و گراز که معروف به خوک وحشی است، بلامانع است.) این فقط شامل موضوع حمل اسلحه آن‌هم با مجوز مراجع قانونی است. در ایران صدور مجوز حمل و نگهداری از سوی نیروی انتظامی صورت می‌گیرد درحالی‌که عهده‌دار صدور مجوز شکار، سازمان منابع طبیعی یا حفاظت از محیط‌زیست هست. این در حالی است که به سلاح‌های با کالیبر کمتر از 6 میلی‌متر که گلوله زن هستند مجوز داده نمی‌شود. از طرفی یک شکارچی برای بهره‌گیری از شرایط یک شکار مفرح و دل‌نشین نیازمند آشنایی با قوانین شکار و مناطق حفاظت‌شده و فصول شکار آزاد و . . . است. به دلیل درخطر قرار گرفتن نسل گروهی از جانوران در کشور امروزه سخت‌گیری‌های شدیدی از جانب مراجع قانونی در کشور صورت می‌گیرد، ازاین‌رو هر شکارچی حرفه‌ای ملزم به دانستن قوانین و اجرای دقیق آن‌ها است تا کمترین اصطکاک و تداخلی را با مراجع قانونی داشته باشد.

یک شکارچی حرفه‌ای جهت انجام یک شکار خوب نیازمند شناخت دقیق مناطق شکار بوده و باید نوع شکار موردنظر خود را از قبل انتخاب کند تا بتواند اسلحه و لوازم شکار مناسب را انتخاب کند. به‌طور مثال یک شکارچی که قصد شکار پرندگان در مناطق شکار آزاد را دارد، یک تفنگ ساچمه‌ای دارای کالیبر پایین را در میان لوازم شکار خود قرار می‌دهد ولی شکارچی دیگری که قصد شکار قوچ را دارد یک اسلحه گلوله زن کالیبر 30 ویا 60 میلی‌متری را در لوازم شکار خود حمل می‌کند.

آشنایی با لوازم شکار

درواقع اولین چیزی که در لوازم شکار جلب‌توجه می‌کند، وسیله‌ی اصلی شکار یعنی تفنگ است. یک شکارچی قبل از هر چیزی باید شناخت دقیقی از انواع سلاح‌ها و طریقه‌ی حمل و نگهداری هریک از آن‌ها را داشته باشد و از قبل در این زمینه مطالعات کاملی را انجام داده باشد و بهترین و مناسب‌ترین اسلحه را در لوازم شکار خود قرار داده باشد. در این رابطه شکارچی می‌تواند با مراجعه به کتب، کاتالوگ‌ها، افراد حرفه‌ای دیگر و یا حتی با رجوع به منابع ذی‌صلاح و قانونی اطلاعات دقیق و کاملی را کسب کند.

لوازم شکار

لوازم شکار از قدیمی ترین لوازمی است که انسان ها آن را طراحی کرده و ساخته اند. شکار به نوعی اولین فعالیت هوشمندانه انسان برای رفع گرسنگی خود بوده است و در حال حاضر نیز که تمام فعالیت ها با تکنولوژی پیشرفته و مدرن شده است اما شکار برای بسیار از افراد یک فعالیت و سرگرمی خاص به حساب می آید. معمولا شکار با دست خالی امکان پذیر نیست و برای انجام این کار باید با دست پر و آماده وارد طبیعت شوید. لوازم شکار بسته به نوع شکار و محلی که می خواهید در آن شکار کنید متفاوت خواهد بود ولی یک سری از وسایل وجود دارند که نیاز های اولیه شما را برطرف می کنند و همراه داشتن آن ها در هنگام شکار برایتان ضروری خواهد بود. در ادامه به معرفی ضروری ترین لوازم شکار مورد نیاز، موجود در فروشگاه لوازم شکار خواهیم پرداخت.

لوازم شکار

لوازم شکار ضروری

امروزه در بین لوازم شکار به کمان‌های مخصوص شکار هم می‌توان اشاره کرد که انواع متنوع و زیبایی هم دارند و جدا از آن‌که نقشی زیبا به سبد لوازم شکار شما می‌بخشد وسیله‌ای سالم‌تر است که تفریحی دل‌نشین‌تر را به شما می‌بخشد. وجود یک کمان مناسب در بین لوازم شکار شما، درحالی‌که یک ابزار شکار محسوب می‌شود یک وسیله‌ی ورزشی هم تلقی می‌شود که خود امکانات و متعلقات خاصی را می‌طلبد و نیاز به رجوع به منابع مطالعاتی دیگر و اخذ مجوزهای ویژه‌ای را دارد و شکارچی را ملزم به دانستن قوانین خاص آن می‌کند.

از دیگر لوازم شکار می‌توان به دوربین اشاره کرد. دوربین‌ها انواع مختلفی دارند که بنا بر نوع استفاده می‌توان دوربین مناسب را انتخاب کرد. در دوربین‌های دوچشمی با چرخاندن پیچی که درروی آن قرارگرفته می‌توان وضوح و بزرگنمایی آن را تغییر داد. ولی نوع دیگری از دوربین هم وجود دارد که تک‌چشمی است و باوجوداینکه از دقت کمتری نسبت به انواع دوچشمی برخوردار است ولی با توجه به سبک و قابل‌حمل بودن از سوی شکارچیان مورد استقبال قرارگرفته و می‌تواند در بین لوازم شکار شما جای خود را پیدا کند. نوع دیگری از دوربین هم وجود دارد که به دوربین‌های دید در شب معروف است و با انعکاس نوری که از سوی اجسام ساطع می‌شود، آن‌ها را در شب برای ما قابل‌رؤیت می‌کند و می‌تواند تصاویر زیبایی از طبیعت شب را در مقابل دید ما قرار دهد. از دیگر انواع دوربین می‌توان به انواع دوربین‌های شکاری - نظامی هم اشاره کرد که گران‌تر و دقیق‌تر از بقیه‌ی انواع دوربین‌های شکاری است و حمل و خرید آن با توجه به جنبه‌ی امنیتی آن با محدودیت‌هایی روبرو است ولی در صورت اخذ مجوزهای لازم می‌تواند جزو لوازم شکار شما هم قرار بگیرد.

لوازم شکار

از لوازم شکار دیگری که می‌توان از آن نام برد، کفش شکار است. اغلب شکارچیان اطلاعات چندانی در مورد کفش مناسب شکار ندارند.کفش شکار مناسب تحت شرایط مختلفی مانند منطقه شکار، فصل شکار و نوع شکار انتخاب می‌شود. به‌طور مثال کفشی که در تابستان جهت شکار در لوازم شکار قرار می‌گیرد، باید گشاد باشد و سوراخ یا حفره‌هایی درون آن وجود داشته باشد که از گرم شدن پا و عرق پا جلوگیری کند. این سوراخ‌ها هرچه به بالای کفش نزدیک‌تر باشد، کارایی بهتری دارد و گردش هوا در کفش را تسهیل می‌کند. کفش مناسب در لوازم شکار زمستان باید تنگ و گرم باشد تا سرمای محیط را به شکارچی منتقل نکند. معمولاً‌ در مناطقی که مارهای سمی دارد، یک شکارچی حرفه‌ای از کفش‌های ساق بلند به‌عنوان لوازم شکار خود بهره می‌جوید. آماری که در چند سال گذشته از مناطق مارخیز آرژانتین به‌دست‌آمده نشان می‌دهد که 80 درصد از آمار مارگزیدگی‌ها از سمت پاها صورت گرفته است.

از دیگر لوازم شکار به لباس مناسب باید اشاره کرد. گروهی از شکارچیان لباس‌های استتاری را ترجیح می‌دهند تا بتوانند شکار خود را از فاصله‌ی نزدیک‌تری تحت کنترل درآورند و گروهی دیگر با در نظر گرفتن دمای هوا پوشش مناسبی را انتخاب می‌کنند. اما آنچه لباس شکارچی را در بین لوازم شکار مهم او قرار می‌دهد این است که شکارچی تحت هر شرایطی باید بتواند به‌راحتی حرکت کند و هیچ‌چیزی جلوی تحرک و سرعت عمل امرا نگیرد.

در بین لوازم شکار به موارد دیگری هم می‌توان اشاره کرد که از آن جمله می‌توان به کبریت یا فندک و یا هر نوع وسیله‌ی دیگری جهت ایجاد آتش اشاره کرد و یا کوله‌پشتی مناسب برای حمل وسایل و لوازم شکار تا بتواند در هرلحظه لوازم شکار را در اختیار شکارچی قرار دهد.

اسلحه

کوله پشتی

دوربین شکاری

چکمه

چاقو جیبی

لباس مناسب

دارو

آب و غذا

لوازم درست کردن آتش

چادر و کیسه خواب

اسلحه

اسلحه یکی از مهم ترین وسیله هایی است که باید در هنگام شکار آن را به همراه داشته باشید. اسلحه شکار حتما نباید تفنگ باشد. بعضی شکارچیان دوست دارند با استفاده از تله های مختلف و یا حتی تیر و کمان به شکار بپردازند. سعی کنید اسلحه مناسب خود را پیدا کرده و با استفاده از آن شکار را برای خود دلنشین تر کنید. معمولا تفنگ هایی که برای شکار استفاده می شوند نیز از مدل های بادی هستند. تفنگ بادی با استفاده از نیروی هوای جمع شده در پیستون کار می کند. تفنگ های بادی معمولا قدرت تخریبی کمتری داشته و در فاصله های کمتری کار می کنند. برای شکار سعی کنید تفنگ هایی را انتخاب کنید که دوربین نشانه روی قدرتمندی داشته باشند.

کوله پشتی

کوله پشتی ها نقش مهمی در طبیعت گردی دارند. با استفاده از کوله پشتی های بزرگ و جادار موجود در بازار می توانید لوازم بسیار زیادی را با خود به داخل طبیعت حمل کنید تا به شما در هنگام شکار کمک کنند. در صورتی که به مناطق باران گیر و مرطوب می روید سعی کنید از مدل های ضد آب کوله پشتی های مسافرتی استفاده کنید.

لوازم شکار

دوربین شکاری

دوربین شکاری کاربردی بسیار مهم در هنگام شکار خواهد داشت. با استفاده از دوربین شکاری است که می توان حیوانات حاضر در دور دست را مشاهده کرد و سپس به سمت آن ها حرکت کرد. حتی اگر اسلحه شما دوربین بزرگ نمایی نداشته باشد با استفاده از دوربین شکاری می توانید به راحتی نشانه گیری خود را دقیق تر کنید. پس از شلیک و زدن حیوان نیز می توانید با کمک دوربین شکاری محل دقیق افتادن لاشه را مشخص کرده و به سمت آن حرکت کنید.

چکمه

معمولا شکار ها در مناطق جنگی و دشتی انجام می شوند. در این مکان های طبیعی زمین هموار و خشک نیست و استفاده از کفش های معمولی شما را خسته خواهد کرد. از چکمه های بلند مخصوص شکار استفاده کنید تا هم بتوانید به راحتی به حرکت خود در دشت و جنگل ادامه دهید و هم پا های خود را از صدمات احتمالی محفوظ نگه دارید.

چاقو جیبی

معمولا چاقو ها یکی از وسایل اصلی برای قرار گرفتن در فهرست لوازم شکار هستند. چاقو جیبی و تیز به شما کمک می کند تا به راحتی حیوانات شکار شده را پوست بکنید. از طرف دیگر می توانید از آن ها برای باز کردن مسیر و شکستن شاخ و برگ های کوچک نیز استفاده کنید. قطعا به همراه داشتن یک چاقوی جیبی بهتر از همراه نداشتن آن است.

لباس مناسب

به علت حضور در طبیعت وجود حشرات مختلف در هوا سعی کنید لباس های مناسبی بر تن کنید که فضای لخت زیادی برای بدن شما به وجود نیاورند. در فصول گرم نیز کلاه های بزرگ بر روی سر قرار دهید تا از گرما زده شدن و آفتاب سوختگی به دور بمانید.

لوازم شکار

دارو

در هنگام شکار انواع دارو ها و پماد ها را به همراه داشته باشید. حضور در طبیعت بدون آمادگی خطرناک است و باید خود را برای هر مشکلی آماده نگه دارید. بنابراین انواع دارو ها و پماد ها را با خود به همراه داشته باشید تا در هنگام نیاز از آن ها استفاده کنید یا به دوستانی که نیاز دارند بدهید.

آب و غذا

شکار برای به دست آوردن غذا انجام می شود ولی بدترین حالت را در نظر بگیرید که ممکن است شکاری پیدا نکنید بنابراین چند نوع غذای کنسروی و بیسکوییت با خود بردارید. آب تمیز و خوردنی نیز با خود به همراه داشته باشید.

لوازم درست کردن آتش

یکی از لذت بخش ترین لحظات حضور در طبیعت درست کردن آتش و چای و طبخ غذا است. وسایل درست کردن آتش همانند آتشزنه و کبریت را همواره در کوله پشتی خود نگه دارید تا در زمان های استراحت و اتراق های شبانه آتش درست کنید و از گرمای آن لذت ببرید.

چادر و کیسه خواب

چادر و کیسه خواب از لوازم کمپینگ و لازمه های یک سفر به طبیعت هستند. حتی اگر قصد ندارید شب را در طبیعت بمانید چادر و کیسه خواب خود را به همراه داشته باشید زیرا اتفاق خبر نمی کنید. ممکن است بنابر حادثه ای مجبور شوید شب را در جنگل و یا دشت به صبح برسانید، بنابراین به همراه داشتن یک سرپناه برای استراحت و خواب یکی از لازمه های اصلی برای شما خواهد بود.

منبع

شاید دوست داشته باشید مقالات زیر را هم بخوانید:

تیر و کمان ورزشی

لوازم ماهیگیری

فروشگاه تفنگ بادی

تفنگ بادی نیترو پیستون

با ما در ارتباط باشید

021-33903605

مقالات مرتبط

<h2> دوربین شکاری چیست؟</h2>

دوربین شکاری چیست؟

دوربین شکاری یکی از ملزومات مهم طبیعت گردان برای حضور در طبیعت و لذت بردن از آن است. شکارچیان نیز از دوربین های شکاری برای یافتن شکار و همچنین دیدن محل افتادن شکار های خود استفاده می کنند. دوربین شکاری در نیرو های پلیس و جاسوسی نیز استفاده های زیادی دارد و از آن برای مشاهده و بررسی دور دست ها استفاده می شود. در ادامه به معرفی انواع دوربین شکاری پرداخته و سپس در خصوص ویژگی ها و نکات پیش از خرید آن ها توضیح خواهیم داد.

ادامه مطلب
<h2>لوازم کمپینگ</h2>

لوازم کمپینگ

لوازم کمپینگ از وسایل ضروری در هنگام سفر های به طبیعت است. در سفر به طبیعت شما نمی توانید راحتی و آرامش خانه را با خود به همراه ببرید، البته لزومی هم ندارد و طبیعت آرامش از نوعی دیگر را برای شما فراهم می کند. در این سفر فقط لازم است لوازمی برای رفع نیاز های اولیه خود را به همراه داشته باشید. لوازم کمپینگ برای مکان های مختلف می توانند متفاوت باشند ولی برخی از لوازم باید به شکل دائمی در تمامی سفر های کمپی شما به همراهتان باشند تا بتوانند نیاز های اولیه شما را تامین کنند. در صورتی که بتوانید نیاز های اولیه خود را تامین کنید، به راحتی می توانید از طبیعت و زیبایی های آن لذت ببرید. در ادامه به معرفی لوازم کمپینگ که بیشترین نیاز به آن ها را دارید، خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب
<h2>فروشگاه لوازم شکار</h2>

فروشگاه لوازم شکار

فروشگاه لوازم شکار از فروشگاه های پر طرفدار برای دوست داران طبیعت است. در این فروشگاه ها علاوه بر فروش لوازم شکار انواع حیوانات مختلف، لوازم مخصوص طبیعت گردی و کمپینگ نیز عرضه می شود تا دوست داران طبیعت نیز بتوانند از این فروشگاه ها به بهترین شکل استفاده کنند. البته تمرکز اصلی فروشگاه لوازم شکار بر روی انواع وسایل مخصوص شکار و طعمه ها خواهد بود. در ادامه در خصوص وسایل موجود در فروشگاه لوازم شکار و ویژگی های مهم این فروشگاه ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

ادامه مطلب

محصولات مرتبط

در حال حاضر محصول مرتبط ثبت نگردیده است!

شما هم میتوانید درمورد این کالا نظر بدهید

برای ثبت نظرات ، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

نظرات کاربران (0)

قبلی
بعدی
فروش ویژه

کارشناس رایگان
021-33903605