تفنگ بادی اتوماتیک

تفنگ بادی اتوماتیک یکی از انواع تفنگ‌های بادی است که به منظور سرعت بخشیدن به شلیک ساچمه و جلوگیری از اتلاف وقت در موارد ضروری نظیر شکار حیوانات کوچک ساخته شده است. تفنگ بادی اتوماتیک به دلیل ویژگی خاص و منحصربه‌فردی که دارد ممکن است قیمتی بیشتر از تفنگ‌های بادی سنتی داشته باشد.

در فهرست زیر، چند قبضه از بهترین تفنگ‌های اتوماتیک حال حاضر دنیا را معرفی خواهد شد.


تفنگ بادی اتوماتیک

تفنگ بادی نوعی تفنگ است که از با استفاده از فشار هوا گلوله یا همان ساچمه را شلیک می کند. تفنگ های بادی کاربرد های فراوانی دارند اعم از شکار حیوانات، مسابقات تیر اندازی و... کاربرد دارند. گلوله های این نوع تفنگ ها معمولا سربی یا پلاستیکی می باشند.

از معروف ترین برند های تفنگ بادی در دنیا می توان به ایر ارمز، بنجامین، دیانا، والتر، گامو، وایرخ، هاتسان و کرال اشاره کرد.

تفنگ بادی ها دسته بندی های مختلفی دارند، یکی از دسته بندی های آنها بر اساس مکانیزم عمملکرد آن ها می باشد که به تتفنگ بادی های فنری، نیترو پیستون، پی سی پی و نیترو پیستون، گازی یا co2و ... تقسیم بندی می شوند.

دسته بندی pcp از مهم ترین و محبوب ترین تفنگ های بادی می باشند که خود به تفنگ بادی اتوماتیک ، نیمه اتوماتیک و غیر اتوماتیک تقسیم بندی می شوند. که در این بین نیز تفنگ بادی اتوماتیک از محبوبیت بیش تری برخوردار است .

در این مقاله قصد بررسی دقیق تر این نوع، یعنی تفنگ بادی اتوماتیک را داریم با ما همراه باشید.

انواع تفنگ های بادی :

تفنگ های بادی انواع مختلفی همچون تفنگ بادی فنری، تفنگ بادی نیترو پیستون و پی سی پی دارند که در ادامه به طور خلاصه به بررسی آن ها می پردازیم.

در روش اول یعنی تفنگ بادی فنری یا همان فنر و پیستون، تفنگ بادی از یک فنر و یک پیستون تشکیل شده و با استفاده از فشار هوا و نیروی فنر شلیک گلوله انجام می شود. از معایب این نوع تفنگ ها این است که به دلیل ضربات ناشی از پیستون و فنر احتمال لگد زدن بالا می باشد و در نتیجه این نوع تفنگ از دقت بالایی نیز برخوردار نمی باشد . در صورتی که این نوع تفنگ برای مدت زمان تسبتا زیادی در در حالت مسلح قرار بگیرد، فنر آن ضعیف شده و دچار مشکل می گردد

تفنگ های بادی نیترو پیستون نیز تقریبا مشابه فنر و پیستون عمل می کنند با این تفاوت که داخل پیستون به جای بهره گیری از نیروی فنر از گاز نیتروژن استفاده شده است. به این شکل که ابتدا نیتروژن داخل پیستون فشرده می شود سپس با فشردن ماشه نیتروژن با فشار بالایی به سمت جلو حرکت می کند و گلوله را با سرعت بالایی شلیک می کند. از مواردی که عملکرد این نوع تفنگ را تحت تاثیر قرار می دهد دمای هواست به طوری که عملکرد این نوع تفنگ در هوای سرد کاهش می یابد.

در نهایت تفنگ های بادی پی سی پی (pcp) نیز نسل جدید و یک از متفاوت ترین و بهترین انواع تفنگ های بادی می باشند که مزایای فراوانی همچون عدم لگد زدن و در پی آن دقت بالا را دارا می باشند. علاوه بر این تفنگ های بادی نوع پی سی پی در مقایسه با دو نوع فبل از دقت و سرعت بسیار بیشتری بر خوردار می باشند.

همان طور که گفتیم تفنگ بادی اتوماتیک یکی از انواع تفنگ های پی سی پی می باشد که برای مسلح کردن آن ها هیچ نیازی به خم کردن لوله نمی باشد و کافیست با کشیدن گلنگدن که در ادامه راجع به آن بیشتر توضیح می دهیم اقدام به شلیک کرد. یکی از دلایلی که این نوع تفنگ بادی اتوماتیک لگد نمی اندازد همین عدم استفاده از قطعات متحرک و خم کردن تفنگ می باشد.

در تفنگ بادی اتوماتیک به جای استفاده از روش های گذشته برای مسلح کردن یک سیلندر هوا تعبیه شده است که با فشار 150 تا 220 بار مسلح می شود و با هر بار مسلح کردن آن می توان یک خشاب با 300 گلوله را شلیک نمود.

سیلندر اشاره شده پس از هر بار خالی شدن توسط تلمبه های مخصوص قابل شارژ کردن مجدد می باشد.

تفنگ بادی اتوماتیک

انواع مکانیزم مسلح شدن تفنگ بادی:

در این بخش روش های مختلف مسلح شدن تفنگ های بادی و مقایسه آن ها با تفنگ بادی اتوماتیک را بررسی می کنیم.

تفنگ های بادی در مدل های محتلف از روش های متفاوتی همچون اهرمی ، کمر شکن ( که تقریبا شبیه به روش اهرمی می باشد) و گلنگدن اتوماتیک نیمه اتوماتیک و غیر اتوماتیک برای مسلح شدن بهره می برند .

در روش کمر شکن، با پایین دادن لوله تفنگ بادی و منتقل کردن فشار به پیستون تفنگ آماده شلیک می شود . تفنگ های بادی که این روش برای مسلح کردنشان به کار می رود از ساده ترین و پر فروش ترین تفنگ های بادی در دنیا می باشند.

در انواع تفنگ بادی اتوماتیک، غیر اتوماتیک، و نیمه اتوماتیک که از سیستم گلنگدن استفاده می شود مانند سلاح های جنگی عمل می کند و با فشار مستقیم و یا غیر مستقیم گاز سلاح مجددا مسلح می شود.

تفنگ بادی اتوماتیک

مکانیزم مسلح شدن تفنگ بادی اتوماتیک:

در انواع تفنگ بادی اتوماتیک از سیستم گلنگدن استفاده می شود که همان طور که قبلا هم گفتیم همانند سلاح های جنگی عمل می کند و با استفاده از گاز کربن دی اکسید و با ایجاد فشار مستقیم و غیر مستقیم، تفنگ بادی اتوماتیک مسلح می شود.

گلندن یک واژه ترکی به معنای آینده و رونده است و در واقع یک قطعه استوانه ای شکل فلزی در تفنگ بادی اتوماتیک است که وظیفه جا به جا کردن فشنگ در لوله تفنگ را بر عهده دارد و در این نوع سلاح ها به طور خودکار جلو و عقب می رود و سلاح را مسلح می کند.

در واقع با هر بار جلو رفتن گلنگدن فشنگ تازه ای که به کمک نیروی فنر وارد مسیر شلیک شده، سپس گلنگدن قفل شده، سوزن به چاشنی ضربه زده و موجب انفجار می شود در ادامه و با هر بار عقب رفتن پوکه فشنگی که شلیک شده از لوله تفنگ به بیرون پرتاب می شود.

تفنگ بادی اتوماتیک

تفنگ بادی اتوماتیک Crosman RepeatAir 1077 .177

تفنگ بادی اتوماتیک Crossman RepeatAir 1077 .177 اکنون به مدت بیش از ۲۰ سال است که تولید می‌شود. اغلب افرادی که این مطلب را می‌خوانند شاید تصور کنند که اگر این تفنگ بادی اتوماتیک به مدت چندین سال تولید شده پس مطمئناً شرکت سازنده در مسیر درستی قرار گرفته است. دلیل اصلی چنین موفقیتی آن است که مشخصات این تفنگ بادی در برابر پولی که پرداخت می‌کنید بسیار قابل توجه است.

مشخصات

این تفنگ بادی اتوماتیک می‌تواند تا ۱۲ شلیک را پشتیبانی کند و با قنداق پلاستیکی یا در صورت هزینه بیشتر با قنداق چوبی ارائه می‌شود. این سلاح ساچمه‌زنی به صورت پیش‌فرض بدون دوربین به فروش می‌رسد ولی با هزینه‌ای اندک می‌توانید آن را به دوربین مجهز کنید. قدرت این تفنگ بادی اتوماتیک از گاز کربن دی اکسید تأمین می‌شود و برای شلیک کردن علاوه بر مهمات، به مخزن‌ گاز کربن دی اکسید هم نیاز دارد. این اسلحه بادی با ۱۲ ماه گارانتی به در فروشگاه تفنگ بادی به فروش رسیده و دستور‌العمل‌های مراقبت از سلاح با آن همراه است. تفنگ بادی اتوماتیک Crossman مجهز به خفه‌کن نیست و در واقع نیازی هم به آن ندارد چرا که قدرت این تفنگ بادی اتوماتیک چندان زیاد نیست که نگران سر و صدای آن باشید.

تفنگ بادی اتوماتیک

مزایا و معایب

از مزایای تفنگ بادی اتوماتیک Crossman RepeatAir می‌توان به این موارد اشاره کرد: قیمت پایین نسبت به مشخصات، بروزرسانی‌ها و گزینه‌های اضافه منطقی، تولید به مدت طولانی و درنتیجه از میان رفتن معایب، ساخت آمریکا، ارزان بودن مهمات، هزینه نگهداری پایین (گاز کربن دی اکسید و روغن‌کاری)،‌ تفنگ بادی مناسب استفاده تفریحی و خانواده.

از معایب این تفنگ بادی اتوماتیک اما می‌توان به این موارد اشاره کرد: ماشه سفت، قدرت نسبتاً پایین (شکار و از بین بردن جانوران موذی با این سلاح تقریباً غیرممکن است)، نسخه قنداق پلاستیکی با این‌که مناسب است ولی قابل مقایسه با قنداق چوبی نیست، عملکرد نسبتاً ضعیف بدون دوربین.

تفنگ بادی اتوماتیک Crosman BPWF17 Wildfire

بازار تفنگ های بادی برای کسانی که به دنبال تفنگ بادی اتوماتیک هستند پر است از گزینه‌های مختلف از تولیدکنندگانی از سراسر دنیا. تفنگ بادی اتوماتیک پی سی پی Crosman BPWF17 Wildfire یکی از بهترین گزینه‌های موجود است. شرکت سازنده این سلاح ساچمه‌زنی با فروش محصولاتی با قیمت منطقی شناخته شده است. این یکی هم از قاعده مستثنی نیست. این تفنگ بادی، ساچمه را با سرعت قابل توجهی به سمت هدف روانه می‌کند. تجربه شلیک با این تفنگ دیدگاه شما را نسبت به تیراندازی منقلب خواهد کرد.

مشخصات

تفنگ بادی Crosman BPWF17 Wildfire طولی 94 سانتی‌متری و وزنی ۷/۱ کیلوگرمی دارد که این ابعاد و وزن باعث شده به راحتی و به مدت طولانی در دستان تیرانداز جای گیرد. قنداق پلاستیکی به رنگ مشکی و مابقی اسلحه استایلی سنتی دارد و لوله از جنس فولاد است. در بالای لوله نیز قسمتی برای سوار کردن اکسسوری‌هایی مانند دوربین وجود دارد. این تفنگ بادی اتوماتیک کالیبر .177 از نوع پی سی پی است و مخزنی با حجم 2000 psi دارد. این سلاح بادی اتوماتیک می‌تواند ساچمه‌ها را یکی پس از دیگری و با سرعت و دقت بالا شلیک کند.

یک نشانه فایبرآپتیک و یک نشانه قابل تنظیم در عقب تفنگ وجود دارد. با هر بار شارژ مخزن این تفنگ بادی پی سی پی می‌توانید تا ۶۰ ساچمه را به سمت اهداف خود شلیک کنید. این تفنگ، خشابی دایره‌ شکل دارد که تعداد ۱۲ ساچمه را در خود نگه می‌دارد. از این تفنگ بادی اتوماتیک می‌توانید به صورت تفننی یا برای شکار حیوانات کوچک استفاده کرد. سرعت نهایی ساچمه‌های شلیک شده ۲۱۳ متر بر ثانیه است. البته ساچمه‌های آلیاژی با سرعت ۲۴۳ متر بر ثانیه شلیک می‌شوند. لگد این سلاح نیز در کمترین حد ممکن است.

تفنگ بادی اتوماتیک

مزایا و معایب

از مزایای تفنگ بادی اتوماتیک Crosman BPWF17 Wildfire می‌توان به این موارد اشاره کرد: خشاب ۱۲ تایی، چندین شلیک بعد از پمپاژ، ارزش بالا در برابر قیمت، کوچک و سبک وزن.

معایب این تفنگ اما این موارداند: دقت می‌توانست بیشتر باشد، پمپ به صورت جداگانه فروخته می‌شود.

تفنگ بادی اتوماتیک Winchester Model M 14

تفنگ بادی اتوماتیک Winchester Model M 14 یک تفنگ بادی با مخزن دی اکسید کربن است که ظاهری شبیه تفنگ معروف متفقین در جنگ جهانی دوم دارد. این تفنگ بادی که از دو خشاب استاندارد دی اکسید کربن استفاده می‌کند دارای قنداق پلاستیکی است که به خاطر همین، قیمت آن نسبتاً کمتر شده است. این تفنگ در بین تفنگ‌های بادی مدرن به خاطر شکل و شمایل کلاسیکش به سلاحی منحصر به فرد تبدیل شده است.

مشخصات

این تفنگ بادی نیمه اتوماتیک برای هدف‌زنی بهترین گزینه است. وزن آن کمتر از ۲/۲ کیلوگرم است و طولی ۱۱۲ سانتی‌متری دارد که این ابعاد و وزن آن را به سلاحی مانورپذیر مبدل کرده است. این اسلحه بادی قادر است ساچمه کالیبر .177 را با سرعت 700 FPS پرتاب کرده و به خاطر پشتی پلاستیکی نرم آن شانه شما را به درد نخواهد آورد. خشاب هشت در هشت جداشدنی آن به شما فرصت کافی برای شلیک‌های پیاپی را قبل از پر کردن مجدد خواهد داد.

مزایا و معایب

تفنگ بادی اتوماتیک Winchester Model M 14 ویژگی‌های خوب بسیاری دارد. این سلاح بازسازی زیبایی از تفنگ کلاسیک جنگ جهانی دوم است. قدرت و سرعت پرتاب ساچمه آن زیاد است. مواد مصنوعی به کار رفته در بدنه آن خوش‌کیفیت است و لوله و قطعات متحرک فولادی و خوش‌ساختی دارد.

تفنگ بادی اتوماتیک

معایب

نبود ریل نصب اکسسوری شاید یکی از معایب این سلاح ساچمه زنی باشد. به نظر شرکت سازنده به منظور شباهت هرچه بیشتر این سلاح با نمونه واقعی، ریل را جا انداخته است. یکی دیگر از معایب را شاید بتوان نبود نسخه‌ای با قنداق ساخته شده از چوب سخت دانست.

منبع

شاید دوست داشته باشید مقالات زیر را هم بخوانید:

تفنگ بادی گامو

تفنگ بادی هاتسان

تفنگ بادی سوماترا

تفنگ بادی نیترو پیستون

دوربین شکاری

با ما در ارتباط باشید

021-33903605

مقالات مرتبط

<h2>تفنگ پی سی پی  چیست و چگونه کار می‌کند؟</h2>

تفنگ پی سی پی چیست و چگونه کار می‌کند؟

همان‌طور که در بخش قبل گفتیم در گذشته شارژ‌ تفنگ‌‌ها بسیار ساده‌تر بود؛ اگرچه امروزه کاربر می‌تواند از بین ابزارهای شارژ مخزن نمونه مورد نظر را انتخاب کند. پمپ‌های دستی متنوعی در بازار در دسترس است که همگی از الگوهای مشابهی استفاده می‌کنند و می‌توان از آنها برای هر نوع تفنگی استفاده کرد. شرکت‌های سازنده مبدل‌ها، آنها را با شلنگی مشابه تولید می‌کنند که برای مدل‌های مختلف تفنگ بادی قابل استفاده است. برای استفاده از تفنگ بادی باید آن را با هوای فشرده (نه گاز دی اکسید کربن) پر کرد. سه ابزار ساده برای پر کردن تفنگ پی سی پی وجود دارد.

ادامه مطلب
<h2>تفنگ بادی گامو </h2>

تفنگ بادی گامو

تفنگ بادی گامو یکی از نام‌های آشنای دنیای سلاح‌های ساچمه‌زنی است که با تولید انواع تفنگ‌های با کیفیت بالا برای انواع کاربری‌ها و پاسخگوی نیازهای همه خریداران است. تفنگ بادی گامو شاید زیبایی تفنگ‌های بادی گران‌قیمت‌تر را نداشته باشد ولی عملکرد این تفنگ از حیث دقت یا قدرت چیزی کمتر از آنها ندارد. همان طور که گفتیم تفنگ بادی گامو در انواع مختلفی ارائه می‌شود که می‌توانید مطابق نیازتان یکی را انتخاب کنید. در مطلب پیش رو چند قبضه تفنگ‌ بادی گامو را بررسی خواهیم کرد که از نظر عملکرد در بین بهترین تفنگ‌های این رده هستند.

ادامه مطلب
<h2>فروشگاه تفنگ بادی</h2>

فروشگاه تفنگ بادی

فروشگاه تفنگ بادی مکانی برای فروش انواع اسلحه شکاری و همچنین اقلام همراه آن ها است که در آن می توانید انواع مدل های مختلف را پیدا کنید. معمولا فروشگاه تفنگ بادی تمامی لوازم مربوط به شکار را ارائه می کند و فقط بر روی فروش مدل های تفنگ بادی تمرکز ندارد. یکی از دلایل فروش محصولات دیگر به این خاطر است که معمولا شکارچیان و دوستداران طبیعت به این فروشگاه ها مراجعه می کنند و فقط نیاز به خرید اسلحه ندارند و میخواهند تمامی نیاز های خود در طبیعت را از یک مکان تهیه کنند. در ادامه در خصوص انواع مدل های اسلحه و اقلام همراه ارائه شده در یک فروشگاه تفنگ بادی استاندارد صحبت خواهیم کرد.

ادامه مطلب

محصولات مرتبط

شما هم میتوانید درمورد این کالا نظر بدهید

برای ثبت نظرات ، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

نظرات کاربران (0)

قبلی
بعدی
فروش ویژه

کارشناس رایگان
021-33903605