لیست مقالات

تاثیر قطر عدسی شیئی ( Objective Lens) روی تیراندازی

تاثیر قطر عدسی شیئی ( Objective Lens) روی تیراندازی

زمان آن رسیده است که یک دوربین نو برای تفنگتان بخرید. شاید بزرگنمایی بیشتری می‌خواهید. بزرگتر همیشه بهتر است، این طور نیست؟ شاید در برخی از موارد بهتر باشد ولی در مورد دوربین تفنگ، موضوع کمی پیچیده است.

ادامه مطلب
 سلاح‌های با گاز فشرده چیست و چگونه کار می‌کنند ؟

سلاح‌های با گاز فشرده چیست و چگونه کار می‌کنند ؟

پی‌سی‌پی‌ها (سلاح‌های با گاز فشرده) چطور کار می‌کنند؟ تفنگ‌ّها پی‌سی‌پی از گاز آزاد فشرده برای نیروی محرّکه شلّیک ساچمه‌ها استفاده می‌کنند. به این خاطر٬ هوای داخل مخزن هوای تفنگ با تلمبه دستی با فشار یا مخزن غوّاصی یا مخزن فیبر کربن تا 2700 -3000 پی‌اس‌آی (پوند بر اینچ مربّع) فشرده می‌شود. وقتی مخزن تفنگ تا سطح فشار دلخواه پر شد٬ تفنگ آماده استفاده است. ترتیب شلّیک یک پی‌سی‌پی واقعاً کلاً ساده است. با کشیدن گلنگدن یک شیر باز می‌شود و جریان سریعی از هوای فشرده آزاد می‌شود٬ بالای لوله می‌رود٬ ساچمه جلویش را هل می‌دهد. با هر بار شلّیک از تفنگ٬ اندکی از فشار و حجم هوای موجود در مخزن هوای تفنگ کم می‌شود.

ادامه مطلب
تیراندازی باسکّو

تیراندازی باسکّو

تیراندازی با سکّو یکی از رشته‌های ورزش تیراندازی است٬ که در آن با سلاح‌های بادقّت بالا٬ به هدف شلّیک می‌شود. سلاح‌ها روی پایه‌های جلو و عقب قرار می‌گیرند (که ممکن است بسته به قوانین خاصّ مسابقه متّصل باشند یا نباشند). پایه روی میز یا سکّو قرار دارد٬ اسم «با سکّو » از همین‌جا گرفته شده‌است. در تمایز با رشته‌های دیگر تیراندازی٬ تیرانداز در سکّو می‌نشیند و بدون استفاده از پایه اسلحه را نگه می‌دارد و هدف‌گیری می‌کند. سلاح‌های «دوپایه‌ای» دوران پس از جنگ داخلی یک شکل اوّلیه سلاح‌های «باسکّو» بودند.

ادامه مطلب
طرز استفاده از دوربین‌های خالدار میلی‌رادیان تریجیکان

طرز استفاده از دوربین‌های خالدار میلی‌رادیان تریجیکان

عدسی خالدار میلی‌رادیان الگوی استاندارد خاصّی از عدسی‌های دو خط‌ نشانه‌ای با چهار خال کوچک با قطر 0.25 میلی‌رادیان بر هر محور است. این خال‌ها مناسب برای تخمین برد مرتّب‌شده‌اند. یک کاربر آموزش‌دیده با دانستن اندازه اشیا می‌تواند برد را اندازه بگیرد و با دانستن فاصله‌ها می‌تواند اندازه اشیا را تعیین کند و هم افت گلوله و هم رانش باد را٬ در مسافت‌های معلوم٬ با دوربین خالدار میلی‌رادیان مجهّز به عدسی٬ جبران کند.

ادامه مطلب
<h2>تفنگ بادی و انواع آن</h2>

تفنگ بادی و انواع آن

در انواع تفنگ بادی برای به دست آوردن مولکول‌های کافی هوا برای انتقال تکانه به ساچمه، مقدار زیادی هوا در فشار اتمسفری در حجم بسیارکوچکی فشرده می‌شود و مولکول‌های هوا به یکدیگر نزدیک می‌شوند.

ادامه مطلب
<h2>تفنگ پی سی پی  چیست و چگونه کار می‌کند؟</h2>

تفنگ پی سی پی چیست و چگونه کار می‌کند؟

همان‌طور که در بخش قبل گفتیم در گذشته شارژ‌ تفنگ‌‌ها بسیار ساده‌تر بود؛ اگرچه امروزه کاربر می‌تواند از بین ابزارهای شارژ مخزن نمونه مورد نظر را انتخاب کند. پمپ‌های دستی متنوعی در بازار در دسترس است که همگی از الگوهای مشابهی استفاده می‌کنند و می‌توان از آنها برای هر نوع تفنگی استفاده کرد. شرکت‌های سازنده مبدل‌ها، آنها را با شلنگی مشابه تولید می‌کنند که برای مدل‌های مختلف تفنگ بادی قابل استفاده است. برای استفاده از تفنگ بادی باید آن را با هوای فشرده (نه گاز دی اکسید کربن) پر کرد. سه ابزار ساده برای پر کردن تفنگ پی سی پی وجود دارد.

ادامه مطلب
<h2>تفنگ بادی گامو </h2>

تفنگ بادی گامو

تفنگ بادی گامو یکی از نام‌های آشنای دنیای سلاح‌های ساچمه‌زنی است که با تولید انواع تفنگ‌های با کیفیت بالا برای انواع کاربری‌ها و پاسخگوی نیازهای همه خریداران است. تفنگ بادی گامو شاید زیبایی تفنگ‌های بادی گران‌قیمت‌تر را نداشته باشد ولی عملکرد این تفنگ از حیث دقت یا قدرت چیزی کمتر از آنها ندارد. همان طور که گفتیم تفنگ بادی گامو در انواع مختلفی ارائه می‌شود که می‌توانید مطابق نیازتان یکی را انتخاب کنید. در مطلب پیش رو چند قبضه تفنگ‌ بادی گامو را بررسی خواهیم کرد که از نظر عملکرد در بین بهترین تفنگ‌های این رده هستند.

ادامه مطلب
<h2>تفنگ بادی کرال پانچر</h2>

تفنگ بادی کرال پانچر

تفنگ بادی کرال پانچر محصول شرکت کرال کشور ترکیه است که اکنون سال‌هاست در زمینه تولید تفنگ‌های بادی فعالیت دارد. تفنگ بادی کرال پانچر یکی از بهترین محصولات این شرکت بوده که در سه کالیبر .177 و .22 و .25 موجود است. این تفنگ بادی پی سی پی میان‌رده قیمتی مناسب دارد و برای مبتدی‌های رشته تیراندازی بهترین گزینه است.

ادامه مطلب
لوازم ماهیگیری

لوازم ماهیگیری

لوازم ماهیگیری در انواع و اقسام مختلف و با کاربری‌های متفاوت وجود دارند. یکی از زیبایی‌های ماهیگیری آن است که تقریباً همه قادر به انجام آن هستند. لازم نیست همه زندگی‌تان را وقف ماهیگیری کنید؛ تنها باید لوازم ماهیگیری مورد نیاز را تهیه کنید و به آب بزنید. اما متأسفانه بسیاری از ماهیگیران آماتور زمانی که متوجه می‌شوند لوازم ماهیگیری از جمله چوب‌ها، ابزار و طعمه‌ها چقدر فراوان و متنوع‌اند پا پس می‌کشند. برای شروع ماهیگری لازم نیست تمامی ابزارآلات، چوب‌ها و طعمه‌ها را بشناسید و تنها کافی است با لوازم ماهیگیری ابتدایی برای یک صید ساده و وسایلی برای گرفتن ماهی‌های بخصوص آشنا شوید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب
<h2>تفنگ بادی اتوماتیک</h2>

تفنگ بادی اتوماتیک

تفنگ بادی اتوماتیکی یکی از انواع تفنگ‌های بادی است که به منظور سرعت بخشیدن به شلیک ساچمه و جلوگیری از اتلاف وقت در موارد ضروری نظیر شکار حیوانات کوچک ساخته شده است. تفنگ بادی اتوماتیک به دلیل ویژگی خاص و منحصربه‌فردی که دارد ممکن است قیمتی بیشتر از تفنگ‌های بادی سنتی داشته باشد. در فهرست زیر، چند قبضه از بهترین تفنگ‌های اتوماتیک حال حاضر دنیا را معرفی خواهد شد.

ادامه مطلب
<h2>تفنگ بادی هاتسان</h2>

تفنگ بادی هاتسان

تفنگ بادی هاتسان یکی از مدل های پرطرفدار تفنگ بادی در ایران است. این تفنگ که در ترکیه طراحی و تولید می شود از تفنگ های سبک و قابل استفاده برای شکار است. تفنگ بادی هاتسان در مدل های مختلفی در بازار ایران وجود دارد که هر کدام از آنها دارای ویژگی های خاص خود هستند. در ادامه متن به بررسی تاریخچه تفنگ و تفنگ بادی در ایران خواهیم پرداخت و سپس در خصوص ویژگی های تفنگ بادی هاتسان توضیحات لازم را ارائه خواهیم کرد.

ادامه مطلب
<h2>تفنگ بادی سوماترا </h2>

تفنگ بادی سوماترا

تفنگ بادی سوماترا یکی از مدل های پر کاربرد تفنگ بادی است که به دلیل مدل های مختلف و قدرت بسیار زیاد خود تبدیل به یکی از پرطرفدار ترین تفنگ های بادی در جهان شده است. تفنگ بادی سوماترا در کره جنوبی طراحی و تولید می شود و از تفنگ های خوش دست موجود در بازار است. لوازم جانبی زیادی هم برای این مدل تفنگ بادی تولید شده که خرید آن را بیشتر توجیه می کند. در ادامه به معرفی ویژگی های تفنگ بادی سوماترا خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب
تفنگ بادی نیترو پیستون

تفنگ بادی نیترو پیستون

تفنگ بادی نیترو پیستون یکی از مدل های تفنگ بادی در بازار است که خریداران زیادی دارد و به دلیل کاربرد راحت و قدرت تولیدی خود از مدل های پر طرفدار تفنگ های بادی به حساب می آید. تفنگ بادی نیترو پیستون از نیتروژن به عنوان عامل کمکی برای پیستون و شلیک گلوله استفاده می کند. در ادامه این متن به تاریخچه، نحوه کار و همچنین مزایا و معایب تفنگ بادی نیترو پیستون اشاره خواهیم کرد.

ادامه مطلب
<h2> دوربین شکاری چیست؟</h2>

دوربین شکاری چیست؟

دوربین شکاری یکی از ملزومات مهم طبیعت گردان برای حضور در طبیعت و لذت بردن از آن است. شکارچیان نیز از دوربین های شکاری برای یافتن شکار و همچنین دیدن محل افتادن شکار های خود استفاده می کنند. دوربین شکاری در نیرو های پلیس و جاسوسی نیز استفاده های زیادی دارد و از آن برای مشاهده و بررسی دور دست ها استفاده می شود. در ادامه به معرفی انواع دوربین شکاری پرداخته و سپس در خصوص ویژگی ها و نکات پیش از خرید آن ها توضیح خواهیم داد.

ادامه مطلب
<h2>لوازم کمپینگ</h2>

لوازم کمپینگ

لوازم کمپینگ از وسایل ضروری در هنگام سفر های به طبیعت است. در سفر به طبیعت شما نمی توانید راحتی و آرامش خانه را با خود به همراه ببرید، البته لزومی هم ندارد و طبیعت آرامش از نوعی دیگر را برای شما فراهم می کند. در این سفر فقط لازم است لوازمی برای رفع نیاز های اولیه خود را به همراه داشته باشید. لوازم کمپینگ برای مکان های مختلف می توانند متفاوت باشند ولی برخی از لوازم باید به شکل دائمی در تمامی سفر های کمپی شما به همراهتان باشند تا بتوانند نیاز های اولیه شما را تامین کنند. در صورتی که بتوانید نیاز های اولیه خود را تامین کنید، به راحتی می توانید از طبیعت و زیبایی های آن لذت ببرید. در ادامه به معرفی لوازم کمپینگ که بیشترین نیاز به آن ها را دارید، خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب
<h2>لوازم شکار</h2>

لوازم شکار

لوازم شکار از قدیمی ترین لوازمی است که انسان ها آن را طراحی کرده و ساخته اند. شکار به نوعی اولین فعالیت هوشمندانه انسان برای رفع گرسنگی خود بوده است و در حال حاضر نیز که تمام فعالیت ها با تکنولوژی پیشرفته و مدرن شده است اما شکار برای بسیار از افراد یک فعالیت و سرگرمی خاص به حساب می آید. معمولا شکار با دست خالی امکان پذیر نیست و برای انجام این کار باید با دست پر و آماده وارد طبیعت شوید. لوازم شکار بسته به نوع شکار و محلی که می خواهید در آن شکار کنید متفاوت خواهد بود ولی یک سری از وسایل وجود دارند که نیاز های اولیه شما را برطرف می کنند و همراه داشتن آن ها در هنگام شکار برایتان ضروری خواهد بود. در ادامه به معرفی ضروری ترین لوازم شکار مورد نیاز خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب
<h2>تیر و کمان ورزشی</h2>

تیر و کمان ورزشی

تیر و کمان ورزشی از ملزومات انجام ورزش تیر و کمان هستند. تیر و کمان ورزشی قدیمی و جذاب است که در سبک های مختلفی انجام می شود و برای هر کدام از آن ها به کمان و تیر های مخصوص نیاز است. در کشور ما هنوز تکنولوژی تولید تیر و کمان ورزشی وجود ندارد و بالاجبار باید تمامی وسایل مورد نیاز این ورزش از خارج از کشور وارد شود. تیر و کمان ورزشی انواع مختلفی دارد که در ادامه به معرفی و توضیح هر کدام از آن ها خواهیم پرداخت. در ابتدا نیز به شکل گذرا تاریخچه این ورزش باستانی را مرور خواهیم کرد.

ادامه مطلب
<h2>فروشگاه تفنگ بادی</h2>

فروشگاه تفنگ بادی

فروشگاه تفنگ بادی مکانی برای فروش انواع اسلحه شکاری و همچنین اقلام همراه آن ها است که در آن می توانید انواع مدل های مختلف را پیدا کنید. معمولا فروشگاه تفنگ بادی تمامی لوازم مربوط به شکار را ارائه می کند و فقط بر روی فروش مدل های تفنگ بادی تمرکز ندارد. یکی از دلایل فروش محصولات دیگر به این خاطر است که معمولا شکارچیان و دوستداران طبیعت به این فروشگاه ها مراجعه می کنند و فقط نیاز به خرید اسلحه ندارند و میخواهند تمامی نیاز های خود در طبیعت را از یک مکان تهیه کنند. در ادامه در خصوص انواع مدل های اسلحه و اقلام همراه ارائه شده در یک فروشگاه تفنگ بادی استاندارد صحبت خواهیم کرد.

ادامه مطلب
<h2>فروشگاه لوازم شکار</h2>

فروشگاه لوازم شکار

فروشگاه لوازم شکار از فروشگاه های پر طرفدار برای دوست داران طبیعت است. در این فروشگاه ها علاوه بر فروش لوازم شکار انواع حیوانات مختلف، لوازم مخصوص طبیعت گردی و کمپینگ نیز عرضه می شود تا دوست داران طبیعت نیز بتوانند از این فروشگاه ها به بهترین شکل استفاده کنند. البته تمرکز اصلی فروشگاه لوازم شکار بر روی انواع وسایل مخصوص شکار و طعمه ها خواهد بود. در ادامه در خصوص وسایل موجود در فروشگاه لوازم شکار و ویژگی های مهم این فروشگاه ها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

ادامه مطلب
فروش ویژه

کارشناس رایگان
021-33903605